Mieszkanie w stanie deweloperskim czy pod klucz – które rozwiązanie jest tańsze?

Mieszkania w dzisiejszych czasach kupujemy naprawdę z przeróżnych względów – część z nas potrzebuje mieszkania dla zaczynającego właśnie studia dziecka, ktoś inny szuka mieszkania dla siebie oraz partnera czy wspólnego gniazdka na przykład po ślubie. Mieszkania z rynku wtórnego coraz rzadziej są brane pod uwagę z przeróżnych względów, dlatego obecnie częściej pojawiającym się pytaniem jest, czy warto kupować mieszkanie pod klucz czy w stanie deweloperskim?

Które rozwiązanie tańsze, które lepsze

Nie da się ukryć, że jesteśmy ciągle zabiegani, że zajmują nas każdego dnia tysiące różnych spraw oraz kłopotów, a takie kwestie, na co zdecydować się w przypadku naprawdę niezłej inwestycji budowlanej, na przykład przy Czyżewskiego 1, staje się prawdziwym kłopotem. Trzeba sobie w tym miejscu zadać pytanie, na czym zależy nam bardziej – czy na tańszym wykończeniu mieszkania czy na świętym spokoju?

Każdemu według potrzeb

Oczywiście każdy ma swoje przekonania związane z najlepszym rozwiązaniem. Wybranie opcji „pod klucz” może nas kosztować czasem nawet kilka tysięcy złotych więcej. Jeżeli taki stan nam w żaden sposób nie przeszkadza, można się na nie pokusić – z całą pewnością jest wygodniejsze, ponieważ nie wymaga od nas dosłownie żadnego wysiłku. W przypadku stanu deweloperskiego wszystko jest przed nami, również kwestia znalezienia odpowiedniej ekipy, która za rozsądną kwotę (i na pewno niższą niż poprzednim przypadku) zajmie się przygotowaniem naszego mieszkania.

2 Replies to “Mieszkanie w stanie deweloperskim czy pod klucz – które rozwiązanie jest tańsze?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *